Registrujte se na našich stránkách a získávejte výhody.

Desatero pro krásnou a zdravou kůži.

Chceme-li, aby naše pleť byla krásná, mladá a zdravá, měli bychom si osvojit některé zvyky, které bychom měli dodržovat každý den bez jediné výmluvy. Těch 3-5 minut denně mohou doufat, že najdou každého?
Inspirujte se tímto desaterem.
  1. Najdu si spoustu času a udělám si takový rituál péče o pokožku, na který se budu těšit. Zde není možné konzultovat nic jiného, což je největší část práce, kterou potřebujete provést se složitou, správnou a pravidelnou péčí. Kosmetické prostředky (bez ohledu na značku a cenu) zázraky nedělají – Naneštěstí.
  2. Chovám se ke své pokožce s úctou a respektem. Pokožku ošetřujte velmi jemně a nedrážděte ji agresivními přípravky, častými peelingy, drhnutím ručníku apod.
  3. Každou noc jsem si důkladně vyčistit obličej. Nikdy nechoďte spát s nalíčenou a nevyčištěnou kůží. V noci potřebuje pokožka prostor pro regeneraci, místo aby byla zapojena do odstraňování nečistot.
  4. Pokožku pečlivě vyčistěte každé ráno. I když se to může jevit jako zbytečné, není. Během noci se tělo pokouší zbavit se odpadových látek, takže můžeme najít ranní vrstvu mazu s odpadem a mrtvými buňkami na kůži. Protože je to tukového charakteru, voda pro čištění nestačí.
  5. Nezapomínám na stupeň tonizace, který vyživuje mou kůži a připravuje se na další léčbu. To je také jeden z kroků, které většina z vás vypadá jako zbytečná. Nicméně opak je pravdou. Tonizační vody na kůži osvěžují, výživné, mohou vyřešit některé kosmetické nedostatky, a zejména upravit pH po očištění pokožky. Měly by být mírně kyselé, protože i povrch naší pokožky musí udržovat mírně kyselý pH – 5,5. Voda z vodovodu, která obvykle po očištění pokožky prochází obličejem, má pH vyšší a zejména její tvrdost – může způsobit suchost pokožky, podráždění, vznik ekzému a špatné uzdravení v přípapdě jemné a citlivé pokožky.
  6. Používám kvalitní denní a noční krémy. Kvalita neznamená výrobek plný vody, ropných derivátů, syntetických emocí, parfémů a jiných látek, které se v naší kůži dobře nedělají. Vybírejte výrobky s vysokým obsahem rostlinných olejů, které jsou výživné a chrání kůži před nepříznivými vnějšími vlivy a transepidermální ztrátou hydratace.
  7. Alespoň jednou za 2 týdny si vaše pokožka zaslouží peeling, aby se odstranily mrtvé buňky a oživovala vaše kůže. Ideální je 1-2 krát týdně výživná Obličejová maska (brzy uvidíte výrazné změny).
  8. Nestřídám pátou přes devátou, najdeme si to svoje podle typu kůže. Vsaďte na kvalitu a přečtěte si složení produktů. Pokud patříte do skupiny, která vybírá produkty podle ceny, akce, pěkného balení nebo podle toho, co pomohlo příteli, je čas změnit přístup.
  9. Chraňte pokožku před spálením. Tím zabráníte pigmentacím, předčasnému stárnutí, oxidačním škodám, ale také mnohem horším důsledkem nadměrné expozice slunci (např. rakovina kůže).
  10. K obličeji se používá speciální ručník. To je z hygienických důvodů nutností! Zvláště když vaše pokožka je citlivá na tvorbu vyrážky a akné. Nejhorší je sdílet jeden ručník se všemi členy rodiny.
https://www.parfun.cz/znacka/navia/