Registrujte se na našich stránkách a získávejte výhody.
19 hodnocení

Mursalský čaj z Ránhoja horského 22 g

Není nic lepšího než šálek Mursalského čaje v chladném zimním dni, kdy venku padá sníh. Skrýt se u krbu, kde je příjemně teplo, pozorovat padající sněhové vločky a popíjet kouzelný nápoj s podmanivou vůní pozdního léta - s kolébáním na větrných loukách, zalitých rosou, s bylinkami a bzučícími včelami. Vůně, která nám připomíná nový den, probuzení, nadčasovost a klid hor. Myslím si, že v každé domácnosti je povinností mít spoustu této kouzelné bylinky. Nejen v zimě, ale během celého roku, vám dokáže dodat sílu.

 
Skladem
Kód: 0118
Značka: LYUBEN USHEV
90 Kč
Kategorie: Čaje
Hmotnost: 0.022 kg
Bylinný čaj z rostliny Ránhoj horský (Sideritis scardica Griseb) roste pouze na určitých místech pohoří Rodopi (Bulharsko), kde jsou obyvatelé  známí svou dlouhověkostí a životaschopností. Pochází z oblasti přirozeného výskytu. Jedná se o okolí vesničky Trigrad v Bulharsku (lokalita Durduga - Mursalica) ve výšce 1500 m n.m, kde je ekologicky čistá krajina.
 
Kromě tonizačního účinku má také posilující, antianemický, antimikrobiální a protizánětlivý účinek. Snižuje krevní tlak a tím snižuje riziko srdečního infarktu a mozkové příhody. Zabraňuje rozvoji rakovinových buněk a rozvoji aterosklerózy. Je dokázáno, že je to antioxidant, tzn. pročišťuje organismus.
 
Obsahuje železo, měď, kobalt, zinek, draslík, hořčík, sodík a velké množství flavonoidů, které jsou hlavními účinnými látkami s antimikrobiálními a antioxidačními účinky. Jeho součástí jsou také třísloviny a éterické oleje. Lékaři jej doporučují k léčbě dýchacího ústrojí (kašel, bronchitida). Obzvláště účinný je při léčbě močových cest a prostatitidy, onemocnění jater a ledvin. V poslední době je Mursalský čaj známý také jako „bulharská viagra“. Čaj má velmi silnou specifickou chuť.
 
Jedno stéblo čaje se vloží do 250 ml čerstvé vody. Zahřeje se na teplotu varu. Vařte 5 minut, dokud se neobjeví zlatá barva. Přeceďte a pijte oslazené, nejlépe  čistým medem. Po přípravě má ​​sladkou chuť a lehké tóny máty.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: